English

Wszystkie posty tłumacze sama, także zajmuje mi to sporo czasu przez co pojawiają się z opóźnieniem :)

piątek, 17 listopada 2017

6 Zasad Dobrego Makijażu


6 Zasad Dobrego Makijażu

1. Precyzja i Blendowanie
Podobny obraz
Aby makijaż wyglądał pięknie, potrzebuje on precyzji i doświadczenia. Oczywiście, na początku nikt nie zrobił idealnego makijażu,
dlatego fajną opcją może być odwzorowywanie tuturali lub zdjęć z Internetu. Najważniejsze jest opanowanie perfekcyjnego blendowania.

2.Pielęgnacja
Podobny obraz
Nie ma pięknego makijażu bez wypielęgnowanej skóry. Na twarzy z suchymi skórkami, pryszczami oraz innymi niedoskonałościami trudniej jest pracować, a efekt nie jest tak spektakularny.

3.Ukrywanie Niedoskonałości
Podobny obraz
Masa dziewczyn chowa wypryski lub inne niedoskonałości, używając wiele wartw podkładu i korektora, co tworzy efekt maski, skóra jest przeciążona, a wszystko, co chcemy ukryć jest jeszcze bardziej widoczne! Często lepiej pozostawić lekko widoczne niedoskonałości i wyglądać naturalnie niż użyć tony kosmetyków, które bardziej wyeksponują strukturę skóry.

4. Krem

Zawsze musimy pamiętać o używaniu kremu pod makijaż, aby zadbać o naszą skórę lub używając go jako bazy. Dzięki odpowiedniemu kremowi możemy ukryć nasze wady takie jak świecenie się w strefie T, rozszerzone pory, powiększone naczynia krwionośne lub suche skórki.

5. Narzędzia
Znalezione obrazy dla zapytania podstawowe pędzle do makijażu
Korzystając z dołączonych do palet pędzli lub gąbek nigdy nie będziemy w stanie stworzyć profesjonalnego makijażu. Oczywiście nie musimy wydawać dużych pieniędzy i mieć setki pędzli, jeśli nie pracujemy jako wizażystka, ale należy zaopatrzyć się w podstawowe modele, takie jak  do pudru, blendowania, smużenia, nakładania cieni, skośnego, podkładu lub gąbeczki beauty blender.

6. Odpowiednie kosmetyki / rodzaj skóry

Znalezione obrazy dla zapytania porazki makijażoweZnalezione obrazy dla zapytania porazki makijażowe


Aby nasz makijaż był idealny, potrzebujemy kosmetyków, które pasują do naszej skóry. Jeśli mamy tłustą cerę i użyjemy rozświetlającego podkładu to po krótkim czasie będziemy wyglądać jakbyśmy się wysmarowały masłem, a na suchą skóra nakładając  silnie matujący kosmetyk uwidocznimy  wszystkie suche miejsca i stworzy się nam skorupa. Musimy słuchać potrzeb naszej skóry, a nie ślepo kupować i używać wszystko co jest trendy.

Mam nadzieję, że wam się podobało 😊💞

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za przeczytanie posta i poświęcenie mi swojego czasu.
Będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w formie komentarza oraz link do swojego bloga abym mogła Cię odwiedzić.
Pozdrawiam <3